Bidra til å spre glede!

Er du dedikert? Brenner du for å hjelpe andre? Ønsker du å gjøre en forskjell for medmennesker samtidig som du har det gøy? Da er det nettopp deg vi er ute etter. ASC er på utkikk etter nye frivillige som kan tenke seg å være med i organisasjonens ressursutvalg(RU). Vi ser etter folk som ønsker å bidra til gjennomføring av våre prosjekter, skribenter, markedsføring av organisasjonen og prosjektene våre, filmredigering, og grafisk design. Vi oppfordrer spesielt menn til å søke.

ASC er en humanitær og frivillig organisasjon. De frivillige jobber med fire satsningsområder: bistand, solidaritet, barn og unge og brobygging på tvers av ulike etnisiteter, kulturer, religioner og politiske ståsted.

Alle i ASC er frivillige og den utlyste stillingen er også ulønnet.

Om RU:

RU er et stabilt utvalg av medlemmer som er med på de ulike prosjektene og aktivitetene til ASC. RU- medlemmer bidrar til ASCs aktiviteter på ulike måter, blant annet i planleggings- og gjennomføringsfasen. Det er rom for strenge og konstruktive tilbakemeldinger til å komme med kreative og ”innovative” ideer til for eksempel prosjekter.

Det er samme forventninger til et styremedlem og et RU-medlem, bortsett fra at et RU-medlem ikke har et formelt ansvar i styrets administrative oppgaver. RU-medlemmene er pliktet til å svare på henvendelser om aktivitet, opprettholde et visst aktivitetsnivå og delta i organisasjonens dugnader. Utvalget er delaktige i styrets arbeid og er avgjørende betydning for at ASCs skal gjennomføre de månedlige aktivitetene på best mulig måte.

Vi trenger frivillige til å:

  • delta i planleggelse av prosjekter
  • delta i gjennomføringer av prosjekter
  • delta på planleggings- og evalerungsmøter av prosjekter
  • holde seg oppdatert på kommunikasjonen i ASC

Hvem ser vi etter?

  • liker å spre glede
  • jobber godt i team
  • har brennende engasjement for våre satsingsområder
  • har tid å avse for frivillig arbeid

 Hva kan ASC tilby deg?

  • Mulighet til å være med i ASCs meningsfulle arbeid
  • Mulighet til å oppnå umiddelbare og langsiktige resultater
  • Mulighet til å bruke din kompetanse i et felt du er god på
  • Jobbe i et ungt og dynamisk miljø
  • Utvide nettverket ditt
  • Ha det gøy, samtidig gjøre noe meningsfylt

Send en søknad og CV til post@astepcloser.no innen fredag 20.april 2018. Vi behandler søknader fortløpende og kaller aktuelle kandidater til en samtale.

Kontaktinformasjon ved eventuelle spørsmål
Leder: Betul Cokluk

E-post:betul.cokluk@astepcloser.no

Mob:454 06 969